Zpět

Galerie moderního umění

Adresa Velké nám. 139/140, 500 03 Hradec Králové
GPS 50°12'35"N 15°50'3"E (xx km)
248 m nad mořem
swipe

Na vstupním průčelí jsou umístěny bronzové plastiky Ladislava Šalouna, alegorie Obchodu a Úrody. V interiérech budovy je v původní podobě, pouze s malými úpravami, zachována vstupní hala v přízemí a interiéry v prvním poschodí (štuková výzdoba, vitráže).


Kategorie galerie
Sloh secese (0%)
Služby šatna, WC
Je třeba opravit údaje?

Prohlídkové trasy / expozice

Otevírací doba
(GMT +1)
  • celoročně Út-Ne 10:00-18:00

Před návštěvou objektu doporučujeme si pro jistotu ověřit aktuálnost otvírací doby na webových stránkách objektu či telefonicky u provozovatele.

otevřeno Právě teď otevřeno dle otevírací doby
České výtvarné umění 20 století
Popis Stálá expozice sleduje vývoj českého výtvarného umění od počátku 20. století až do současnosti a jsou v ní zastoupeny všechny důležité umělecké směry a tendence, které měly vliv na utváření českého moderního a současného umění.
Otevírací doba
(GMT +1)
Doba prohlídky: 120 min.
Jazyky popisky (anglický)
Výstavní obor výtvarné umění
Galerie Vladimíra Preclíka
Popis Expozice poskytuje návštěvníkům dobrý přehled o jeho výtvarné tvorbě, přestože je zde vystavena jen malá část z více než osmi set sochařských děl, která Vladimír Preclík vytvořil. Autorovu všestrannost dokládají vystavená sochařská díla z kamene, z kovu a především ze dřeva, ale i návrhy na některé pomníky nebo obrazy a grafické listy. V atriu galerie jsou mimo jiné vystaveny některé portréty ze slavného cyklu Česká avantgarda nebo model Pomníku druhému odboji.
Výstavní obor sochařství, výtvarné umění